Popis projektu studentský film “V zajetí sítě”

S nápadem natočit celovečerní studentský film přišli dva studenti oboru Multimediální tvorba střední školy v Hradci Králové, když přemýšleli o tom, kde budou během své odborné praxe. Jelikož chtěli mít praxi, co nejvíce v oboru, obrátili se na učitele odborného předmětu, zda by nemohli uskutečnit praxi právě pod jeho dohledem. Následně se domluvili, že cílem celé praxe bude právě natočení celovečerního hraného filmu.

Jako námět si studenti vybrali téma, které je aktuální, a o kterém je potřeba z různých úhlů pohledu mluvit a upozorňovat na něj. Hlavním tématem se stala anonymita sociálních sítí. Dějová linka se točí kolem otázky, jak nebezpečná může být práce investigativní novinářky. Spojením všech aspektů v námětu vznikl scénář, a to pod vedením absolventa JAMU, Dominika Macháčka z Náchoda.

Jak se postupně tvořil scénář, začal projekt zajímat stále více a více studentů, a zrodil se tak unikátní produkční tým sestavený z více než 20 studentů, a to napříč všemi ročníky.

Role producenta filmu se ujal Roman Florian, učitel odborných předmětů, který vlastní produkční a televizní firmu Film production, provozuje internetovou televizi TV Náchodsko a je produkční servisní firmou internetové televize na Královédvorsku - Zvičina TV.

Jako místo pro natáčení si studenti vybrali Dvůr Králové nad Labem. Město je pro natáčení, jak odborníci říkají, „fotogenické“ a děj zasazený do Dvora dokonale zapadá do popisu míst ve scénáři.

První klapka padla 1. 6. 2019 a natáčení bude probíhat až do 20. 6. 2019. Postprodukce je plánována na léto, a už v říjnu se mohou diváci těšit na uvedení do kin. Předpremiéra se bude konat, jak jinak než ve městě, kde film vzniká, tedy ve Dvoře Králové nad Labem. Premiéra je pak plánována do města, kde sídlí zmiňovaná střední škola, tedy do Hradce Králové.

X